آیا استانبول برای زندگی بهتر است یا ازمیر ؟

12 ژانویه 2022
0 نظر
استانبول برای زندگی بهتر است یا ازمیر
ما در ادامه به شما می گوییم که ازمیر چه شرایطی برای زندگی دارد تا شما بتوانید تصمیم گیری بهتری برای انتخاب ازمیر به عنوان محل زندگیتان داشته باشید و بتوانید تصمیم بگیرید که آیا ازمیر برای زندگی شما جای خوبی هست یا نه. پس با ما همراه باشید

آیا ازمیر برای زندگی جای خوبیست؟

درست است که زندگی در کشوری که زبانش، غذایش و فرهنگ مردم آن با کشور ما متفاوت است، کار سختی است.

اما زندگی در ازمیر یا استانبول یک سری مزایا هم دارد که گاهی اوقات باعث می شوند که مردم از سختی های زندگی در یک کشور غریبه چشم پوشی کنند و برای زندگی به این دو شهر بروند.

ما در ادامه به شما می گوییم که ازمیر چه شرایطی برای زندگی دارد تا شما بتوانید تصمیم گیری بهتری برای انتخاب ازمیر به عنوان محل زندگیتان داشته باشید و بتوانید تصمیم بگیرید که آیا ازمیر برای زندگی شما جای خوبی است و همچنین بررسی این پرسش که از بین ازمیر یا استانبول کدام بهتر است؟ پس با ما همراه باشید.

Living-in-Istanbul-VS-living-in-Izmir1
Living-in-Istanbul-VS-living-in-Izmir1

واقعیت های زندگی در ازمیر

ازمیر یک شهر کاملا مدرن است

ازمیر شهری است که همیشه از نظر امکانات رفاهی و تفریحی پیشرو بوده است و از نظر استانداردهای زندگی، مقام اول را بین شهرهای ترکیه کسب می کند.

از این گذشته، این شهر بعد از استانبول بهترین شهر ترکیه برای سرمایه گذاری تلقی می شود و این نشان می دهد که ازمیر آینده بسیار روشنی دارد.

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود و هر ساله میزبان حدود 1.8 میلیون توریست است.

با این اوصاف باید بگوییم که مهاجرت به ازمیر برای کار و یا حتی تحصیل انتخاب مناسبی است.

مناطق متنوع ازمیر برای زندگی

وقتی صحبت از ازمیر می شود، اکثر مردم به مرکز شهر ازمیر فکر می کنند. در صورتی که ازمیر فقط محدود به مرکز شهر ازمیر نمی شود و در واقع یک شبه جزیره بزرگ است که از مناطق متعدد و همین طور شهرک های ساحلی گوناگون تشکیل شده است.

این بدین معنا است که اگر شما بخواهید می توانید اقدام به اقامت در ازمیر کنید، می توانید از بین 30 منطقه مختلف بهترین مکان را برای زندگی انتخاب کنید.

می توان گفت که شما هر سلیقه ای که داشته باشید و هر سبک زندگی را که بپسندید، در هر صورت جایی از ازمیر نظرتان را به خودش جلب می کند و این یکی از مواردی است که مهاجرت به ازمیر را برای خارجی ها دلچسب تر می کند.

Cesme-Izmir
Cesme-Izmir

نظرات مردم درباره زندگی در ازمیر ترکیه مثبت است 

جالب است بدانید خیلی از مردم ترکیه و خیلی از خارجی ها زندگی در ازمیر را به زندگی در استانبول ترجیح می دهند. دلیل آن این است که هر آنچه در استانبول وجود دارد، در ازمیر هم پیدا می شود.

اما با این حال زندگی در ازمیر به نسبت زندگی در استانبول بسیار بصرفه تر است و از این گذشته، مدل زندگی در ازمیر به نسبت زندگی در استانبول آرامش بخش تر است.

عجیب تر اینکه در سال 2017 در روزنامه دیلی صباح ترکیه نوشته شد که 16،000 ترکیه ای از استانبول به ازمیر مهاجرت کرده اند و همین مساله نشان می دهد که این سال ها زندگی در ازمیر تا چه اندازه محبوب شده است.

پس اگر شما هم به دنبال زندگی ارزان در ترکیه هستید و دلتان می خواهد در یک شهر زیبا در ترکیه آرامش بگیرید، ایده بدی نیست که ازمیر را به عنوان محل زندگیتان انتخاب کنید.

izmir-city
izmir-city

زندگی در ازمیر برای همه اعضای خانواده جذاب است

خوبی شهر ازمیر این است که در آن امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی وجود دارد.

در ازمیر سواحل بسیار زیبا، طبیعت بکر،بازارهای بزرگ جاهای دیدنی بسیار جالب و اماکن تفریحی بسیار جذابی وجود دارد و این بدین معنی است که ازمیر حال و هوای خوبی برای زندگی مردم کشور ما و خانوادهایشان دارد.

از این گذشته، همان طور که گفته شد ازمیر شرایط خوبی هم برای تحصیل و راه اندازی کسب و کار شما دارد. با این حساب می توان گفت که زندگی در ازمیر می تواند برای همه اعضای خانواده تجربه جالبی باشد و علی الخصوص آینده خوبی برای جوان تر ها رقم بزند.به شما توصیه می کنیم که قبل از گرفتن تصمیم نهایی برای زندگی در ازمیر، یک سفر کوتاه مدت به ازمیر داشته باشید تا بتوانید خوب شرایط آن را بررسی کنید و تصمیم گیری بهتری در این زمینه داشته باشید.

mayabistrohotelbeach
mayabistrohotelbeach

– با استانبول بیشتر آشنا شوید :

. معرفی پل های مهم شهر استانبول ترکیه

. استانبول اروپایی و آسیایی چه تفاوتی دارند

. معرفی جزایر پرنس استانبول

پیام بگذارید