اقامت دائم در کشور ترکیه

16 اکتبر 2021
0 نظر
اقامت دائم در کشور ترکیه

اقامت دائم در کشور ترکیه

وقتی فکر مهاجرت به هر کجای این کره خاکی به ذهنتان خطور می‌کند؛ یعنی اینکه شما از پتانسیل لازم برای جامعه عمل پوشاندن به این هدف بطور کامل برخوردارید.

پس سوالی که با نهادن اولین قدم در این مسیر در پس ذهنتان عیان میگردد، این است که به کجا مهاجرت کنیم؟ اصلا نگران نباشید.

تنها کافی است بسته به شرایط خود و آنچه که از زندگی در محیط جدید و ساخت آینده‌ای روشن از آن انتظار دارید را انتخاب نمایید.

در این مرحله است که عموما مهاجرت به ترکیه مورد توجه و انتخاب جمع کثیری از مهاجران، علی‌الخصوص مهاجران ایرانی، گرجستانی، سوریه، ارمنستان، بلغارستان و… قرار گرفته است.

به گونه‌ای که عده زیادی، مقدمات اقامت ترکیه را پیش برده‌اند و عده‌ای دیگر، با فکر به این موضوع، عزمشان را برای شروع روند مهاجرت به ترکیه جزم کرده‌اند.

کشور ترکیه که عموما نام آن به‌عنوان یکی از جاذب‌ترین کشورهای توریستی جهان به میان می‌آید، طی چند سال اخیر در لیست محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت و اقامت نیز، در رده بالا جای خوش کرده است؛ چرا که بیش از هر چیزی کشور ترکیه پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا، با اقتصادی پابرجا و رو به رونق، جذب هر ساله گردشگران بسیار، مراکز آموزشی با سطح بالا، نرخ بیکاری ۱۵% و بسیاری از ویژگی‌های دیگر، گزینه‌ای ایده‌آل و مطلوب برای شروع مرحله جدیدی از زندگی محسوب می‌شود.

جدا از این‌ها، نزدیکی کشور ترکیه به کشور ایران، تشابه فرهنگی بسیار نزدیک با سرزمینمان و…، توانسته نظر مثبتی از سوی ایرانیان داشته باشد.

برای مهاجرت به ترکیه از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت به ترکیه نیز با پروسه‌ای مشابه و شاید تنها با یکسری تغییرات اندکی نسبت به مهاجرت به سایر کشورهای دیگر به پیش برده می‌شود.

این پروسه اگر به‌درستی بر اساس مراحل نامبرده شده در زیر و بدون هیچ گونه اهمال و سهل انگاری صورت پذیرد، مطمئن باشید نتایج عالی و مثبتی را از آن دریافت خواهید کرد.

 

  • آشنایی با روند مهاجرت

پیش از هرچیزی، واجد صلاحیت بودن، از اصلی و اساسی‌ترین شرایط مهاجرت به ترکیه محسوب می‌شود.

شرایطی که پس از انتخاب روش‌های مهاجرت و اقامت ترکیه، می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد و پس از آن با تهیه مدارک لازم نسبت به اخذ ویزا اقدام شود.

این مرحله، به‌قدری حائز اهمیت است که توصیه می‌شود توسط مشاوران خبره، انتخاب مناسب‌ترین روش مهاجرتی، تهیه مدارک و ارائه درخواست اخذ ویزا را به جریان بیاندازید.

پس شروع مهاجرت به ترکیه، با انتخاب روش‌های مهاجرت که در ادامه به توضیح جامعی از آن می‌پردازیم و سپس سپری کردن مراحل زیر به ترتیب، میسر خواهد شد.

  • درخواست اخذ ویزای ترکیه

با آگاهی نسبت به ویژگی‌های موجود در خود و امکانات کشور ترکیه، پس از تعیین نمودن بهترین روش مهاجرت به ترکیه، حال نوبت ارسال درخواست اخذ ویزا می‌رسد.

  • تکمیل و تهیه مدارک لازم

هر روش اقامت ترکیه خواستار مدارکی می‌باشد که لازم است از سوی متقاضیان تهیه و برای ارائه به اداره مهاجرت ترکیه جمع آوری شود.

  • ارائه درخواست به سفارت ترکیه

و آخرین مرحله، به ثبت درخواست در سفارت ترکیه تعلق می‌گیرد.

جایی که پس از بررسی و ارزیابی کامل پرونده شخصی، نشان می‌دهد که آیا از شایستگی مهاجرت و اقامت ترکیه برخوردارید یا خیر.

شرایط مهاجرت به ترکیه

  • پاسپورت (گذرنامه) با اعتبار حداقل ۶۰ روز
  • دو قطعه عکس پاسپورتی
  • تکمیل و ارائه فرم‌های پروسه مهاجرتی مبتنی بر اطلاعات شخصی و خانوادگی
  • داشتن بیمه درمانی
  • ارائه پیشنهاد شغلی در صورت مهاجرت از طریق کار
  • در اختیار قرار دادن بلیت‌های رفت و برگشت به منظور اثبات برخورداری از توانایی مالی جهت خرید بلیت برگشت
  • مدارک تمکن مالی جهت نمایش تامین هزینه‌های زندگی

انواع روش‌های مهاجرت به ترکیه

مهاجرپذیر بودن کشور ترکیه را میتوان خود دلیل اصلی روی کار آمدن روش‌های مطرح و بسیاری برای مهاجرت و اقامت ترکیه دانست.

روش‌های متعدد و متنوعی نظیر خرید ملک، اجاره خانه، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و… که امکان ورود و شهروندی ترکیه را به‌راحتی برای مهاجران مهیا می‌سازد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

در صورت برخورداری از شرایط، اقامت دائم ترکیه را با خرید ملک بدست آورید.

از عمده اهداف اصلی که مهاجران را به سوی کشور ترکیه می‌کشاند، قوانین مهاجرتی است که این کشور در قبال خرید ملک مطرح کرده است.

بر مبنای این قوانین، برخی از مهاجران بین المللی و متقاضیان خارجی که ایرانیان نیز مشمول آن می‌شوند، با خرید ملک حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، می‌توانند در عین مهاجرت، شهروندی و اقامت ترکیه را نیز تصاحب کنند.

این پروسه در ابتدا با اخذ ویزای ترکیه با مدت اقامت موقت یکساله آغاز می‌شود و سپس با هر سال تمدید ویزای اقامتی، پس از پایان دوره ۵ تا ۸ ساله، متقاضیان را از اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت ترکیه‌ای مجهز می‌کند.

در واقع، طی سفر به ترکیه و انتخاب ملک مورد نظر، آن موقع است که با اقدام به خرید آن و انتقال سند، فرصت مناسب برای دریافت اقامت ترکیه، آن هم بطور دائمی ایجاد می‌شود.

البته موضوعی که بیشتر از همه بر محبوبیت خرید ملک در ترکیه افزوده است، مزایا و امتیازاتی است که این روش در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مزایایی نظیر سرمایه گذاری بدون محدودیت در ترکیه، اقامت در ترکیه به همراه اعضای خانواده، بهره‌مندی از خدمات دولتی بطور رایگان، گشودن حساب بانکی، دریافت شماره مالیاتی برای ورود به بازار کار، معاف از اخذ ویزا برای سفرهای خارجی و… .

علیرغم همه این صحبت‌ها، گفتنی است که این مزایا تنها شامل حال کسانی می‌شود که ملکی را حداقل به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا خریداری کرده‌اند و تا مدت سه سال آن را در اختیار دارند.

در غیر اینصورت و خرید ملکی کمتر از هزینه‌ای برابر ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، متقاضیان فقط به مدت سه سال به اقامت در ترکیه (اقامت توریستی) دست پیدا خواهند کرد.

پیام بگذارید