بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه

18 نوامبر 2021
0 نظر
بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه - ترکیه پلاس

بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه

همراهان عزیز ترکیه پلاس سلام امیدواریم مثل همیشه حالتون خوب باشه، در این مقاله سعی داریم در مورد بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه با شما عزیزان صحبت کنیم، لطفا با ما همراه باشید.

همواره خرید ملک به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری یا روشی برای دریافت اقامت و یا شهروندی، خرید ملک در ترکیه در سال های اخیر مورد توجه و استقبال بسیاری از اتباع کشور های خارجی و ایرانیان قرار گرفته است.

سوالی که ممکن است برای بسیاری از خریداران و سرمایه گذاران به وجود بیاید این است که آیا بازه زمانی که برای خرید ملک انتخاب می کنید مهم است و بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه چه زمانی است.

پاسخ کوتاه به این سوال این است که وقتی ملک مناسب ، در مکان مناسب ، قیمت مناسب و در حد بودجه خود پیدا کردید، بهترین زمان برای اقدام به خرید است.

زمان بندی فصلی خرید ملک در ترکیه

همه ما میدانیم که بهار در ترکیه دلپذیرترین آب و هوا را دارد.

این فصل ایده آل ترین زمان برای مشاهده جزئیات املاک و بازدید از موارد مختلف است.

علاوه بر این زمانی است که فروشندگان برای تابستان املاک خود را برای فروش آگهی می کنند.

در کشور ترکیه بین ماه های می تا ژوئن ، فروشندگان املاک خود را با پیش بینی اسباب کشی قبل از تعطیلات سه ماهه تابستان به فروش می گذارند.

در حالی که فصل بهار و تابستان محبوب ترین زمان برای خرید ملک در ترکیه است ، اما برای خریدار باهوش ، زمستان زمان مناسب تری برای جستجو برای یافتن موارد مناسب است چرا که تقاضا در بازار کمتر است.

به طور کلی خرید انواع مختلف مسکن در کشور ترکیه تحت تأثیر فصول هستند.

مخصوصاً آن دسته از مواردی که دارای ویژگی های حاص مانند مجاورت دریا و ساحل می باشد و به طور کلی لذت بردن از امکانات ملک ، به شرایط آب و هوایی مطلوبی نیاز دارند.

چهار دلیل که چرا بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه زمستان است و اقدام برای خرید در این فصل باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود شامل موارد زیر می باشد :

انگیزه واسطه ها و آژانس های املاک: فصل زمستان به معنای خریداران کمتری برای جستجو برای خانه است.

فعالیت کم در زمستان ، آژانس های املاک را ترغیب می کند که برای انجام یک معامله انگیزه بیشتری داشته باشند.

رقابت کمتر: در فصل زمستان به طور کلی تعداد فروشندگان و خریداران کاهش پیدا می کند.

بنابراین با رقابت و تقاضای کمتر ، خریداران قدرت مذاکره بیشتری دارند و می توانند فرصت های بیشتری برای تخفیف گرفتن داشته باشند.

صرفه جویی در زمان: به دلیل تقاضای کم و انگیزه ی فروشندگان املاک برای فروش سریع تر، زمان مذاکره در قراردادها، مدت زمان فرایند خرید در زمستان سریع تر به اتمام می رسد.

علاوه براین چون مشغله آژانس های املاک و مستغلات در زمستان کمتر است خدمات آنها مفیدتر خواهد بود.

شرایط فروشندگان: فروشندگان همیشه به دنبال تقاضای بالاتر و در نتیجه افزایش قیمت در فصول بهار و تابستان هستند.

با این حال ، هنگامی که ملکی برای فروش در زمستان ثبت می شود ، معمولاً یک فروشنده با انگیزه خاصی به دلایل مالی یا شرایط اضطراری اقدام به فروش ملک می کند.

بنابراین در چنین شرایطی اغلب فروش فوری با نرخ کمتر است نرخ اصلی بازار و یا دریافت تخفیف امکان پذیر است.

نرخ تبدیل لیر ترکیه

ارزش نرخ ارز دریافتی برای ارز کشور شما به عنوان یک تبعه خارجی در برابر لیر ترکیه می تواند در هزینه های شما به شکل قابل توجهی صرفه جویی کند.

با توجه به این که لیر ترکیه درگیر بحران در برابر دلار آمریکا است ، قدرت خرید برای خریداران خارجی در این کشور افزایش قابل توجهی داشته است.

بنابراین زمان بندی با در نظر گرفتن قیمت به روز لیر بسیار مهم و تاثیر گذار است.

به عنوان مثال لیر ترکیه طی یک سال 30 درصد ارزش خود را از دست داده است.

30 درصد کاهش ارزش پول یعنی 30 درصد تخفیف در قیمت یک ملک. پس بهترین زمان برای خرید ملک در ترکیه در زمان های ضعف لیر ترکیه است.

اعلام های پیش فروش املاک در ترکیه

یکی از بهترین زمان ها برای خرید ملک در ترکیه زمانی است که پروژه های معتبر برنامه های پیش فروش واحد های خود را اعلام می کنند.

بسیاری از پروژه ها و سازنده های بزرگ و معتبر برای کاهش ریسک مالی و جذب سرمایه واحد های خود را پیش فروش می کنند.

در چنین مواردی این شرکت ها اطلاعات دقیق از متریال ساخت و هر چیزی که خریدار لازم است درباره ویژگی های ملک بداند ارائه می دهند.

هنگام پیش خرید ملک در ترکیه ، خریدار باید بر اساس تحقیقات ، دقت کافی و اعتبار شرکت سازنده اقدام به خرید نماید.

پیام بگذارید