معرفی برج گالاتا استانبول ترکیه

16 نوامبر 2021
0 نظر
معرفی برج گالاتا استانبول ترکیه - ترکیه پلاس

معرفی برج گالاتا استانبول ترکیه

همراهان عزیز ترکیه پلاس سلام، امیدواریم مثل همیشه عالی باشید، حتما تابحال نام برج گالاتا به گوش تون خورده، ما در این پست قصد داریم به معرفی برج گالا استانبول ترکیه بپردازیم، لطفا با ما همراه باشید.

یکی از سازه های نمادین در محله بی اوغلوی استانبول، برج گالاتا Galata است که در سال 2013 توسط یونسکو در فهرست موقت میراث جهانی ترکیه به ثبت رسید و قرن ها جزو بلندترین سازه های شهر بود.

این برج سنگی استوانه‌ ای و مخروطی شکل به جا مانده از قرون وسطی که در گذشته کاربرد نظامی داشته و برای دیدبانی به کار می رفت با گذشت زمان تبدیل به فضای نمایشگاهی و موزه شد که گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است.

برج گالاتا در دوران ترکیه امروزی - ترکیه پلاس
برج گالاتا در دوران ترکیه امروزی – ترکیه پلاس

برج گالاتا در دوران ترکیه امروزی

به دلیل پوسیدگی پس از ریزش تیرهای اتاق های چوبی در زمستان 1959 تا 1960 برج تخلیه شد و مرمت در سال‌ 1965 تا 1967 با هدف ایجاد یک سازه توریستی و تبدیل آن به یک مرکز گردشگری انجام شد و طی مراسمی در 28 سپتامبر  (6 مهر) 1967 بازگشایی شد.

کارایی طبقه ها به شرح زیر است: همکف تبدیل به طبقه ورودی شد.

2 آسانسور  (از طبقه اول تا ششم) به این بنا اضافه شد.

طبقه اول تبدیل به کافه، طبقه دوم تبدیل به موزه تاریخ برج، طبقه سوم تبدیل به گیفت شاپ، طبقه چهارم تبدیل به بار، طبقه پنجم تبدیل به آشپزخانه و طبقه هشتم تبدیل به کلوپ شبانه شد.

سرویس های بهداشتی و رختکن در طبقه ششم قرار داشت.

در مناقصه انجام گرفته در 1968 کاردشلر این بنا را از شهرداری استانبول اجاره کرد.

برج به عنوان یک مرکز گردشگری در 30 می (9 خرداد) 1969 افتتاح شد.

در اکتبر 1996 طی  جلسه شورای شهرداری استانبول  تصمیم گرفته شد که این برج به موزه تبدیل و مالکیت آن به اداره کتابخانه و موزه های شهرداری منتقل شود.

بازسازی در نمای بیرونی این بنا در سال 1999 تا 2000 انجام شد.

در سال 2013 در دو طبقه بالای برج یک کافه در طبقه هفتم و 1 رستوران در  طبقه هشتم ساخته شد.

در سال 2013 برج گالاتا در فهرست میراث جهانی موقت یونسکو قرار گرفت و در نهایت این برج در 13 نوامبر 2000 به عنوان موزه و فضای نمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفت و در 6 اکتبر 2020 در سالگرد آزادی استانبول بازگشایی شد.

داخل برج گالاتا چه خبر است ؟ - ترکیه پلاس
داخل برج گالاتا چه خبر است ؟ – ترکیه پلاس

داخل برج گالاتا چه خبر است ؟

در محدوده بیرونی برج باجه فروش بلیت با طرح تراموای نوستالژیک تکسیم- تونل وجود دارد.

کنترل بلیت و ورودی آسانسور تا طبقه ششم در طبقه همکف با مساحت 208 متر مربع قرار دارد.

طبقه اول به فروشگاه موزه تبدیل شد.

 طبقه دوم یک منطقه شبیه سازی با صفحه نمایش انیمیشنی از پرواز هزارفن احمد چلبی از برج گالاتا است.

طبقه سوم محل دائمی نمایشگاه عکس‌های جنگ استقلال، اطلاعات و آثار باستانی برج گالاتا است.

در طبقه چهارم و  پنجم آثار مربوط به برج گالاتا و استانبول به نمایش گذاشته شده است.

طبقه هفتم محل نمایشگاه موقت است و در طبقه هشتم یک تراس است.

1 رستوران و کافه با ویویی تماشایی رو به تنگه بسفور و همچنین 1 کلوپ شبانه در طبقات بالای آن قرار دارد.

برای آسایش و رفاه گردشگران جهت رسیدن به طبقات بالای برج گالاتا 2 آسانسور تعبیه‌شده است که تا طبقه هفتم بالا می آید بنابراین برای دسترسی به 2 طبقه دیگر و استفاده از کافه رستوران گالاتا و دسترسی به طبقه نهم برج برای عکاسی، دیدن منظره‌ 360 درجه ای پانوراما از شهر استانبول و همچنین تنگه بسفر به خصوص در هنگام غروب، ناچار به استفاده از پله هستید.

فاصله برج گالاتا تا میدان تکسیم - ترکیه پلاس
فاصله برج گالاتا تا میدان تکسیم – ترکیه پلاس

فاصله برج گالاتا تا میدان تکسیم

با توجه به اینکه میدان تکسیم اصلی ترین میدان استانبول و به نوعی مکانی شناخته شده تر است و معمولا به عنوان مبدا حرکت در نظر گرفته می شود فاصله این برج را با میدان تکسیم مورد بررسی قرار گرفته شد.

اگر قصد رانندگی با ماشین را دارید طول مسیر تقریبی شما 4.2 کیلومتر است که می توانید بازه زمانی 17 دقیقه‌ای را برای آن در نظر بگیرید (احتمال سخت پیدا کردن جای پارک را در نظر داشته باشید) اما اگر به پیاده روی در خیابان استقلال برای رسیدن به میدان تکسیم علاقمندید مسافتی که می‌پیمایید 1.8 کیلومتر در 24 دقیقه است.

هزینه ورود به برج گالاتا در استانبول

در سال 2021 هزینه ورودی برج گالاتا به این شرح است:

برای توریست های خارجی بالای 7 سال  100 لیر (ورودی برای کودکان زیر 7 سال رایگان است)

برای گردشگران داخلی (شهروندان ترکیه): 60 لیر

برای دانش‌آموزان با ارائه کارت موزه: 30 لیر

شاید برای محاسبه بهتر، دانستن این نکته که (در تاریخ 9 آبان 1400) هر 9.61 لیر ترکیه معادل 1 دلار آمریکا (با توجه به بالا بودن ثبات نرخ ارز از این واحد پولی استفاده شد) ست، خالی از لطف نباشد.

چه زمانی می توان از برج گالاتا بازدید کرد ؟

شما می توانید همه روز از اول آوریل تا اول نوامبر (12 فروردین تا 10 آبان) از ساعت 10:00 تا 22:00 و از دوم نوامبر تا دوم آوریل (11 آبان تا 13 فروردین) از ساعت 10:00 تا 19:00 از برج گاتالا دیدن کنید.

رستوران برج گالاتا نیز از ساعت 20:00 تا 22:00 باز است.

اگر از صف های شلوغ گریزان و به دنبال نور مناسب برای عکاسی هستید بهترین زمان برای بازدید از برج گالاتا برای شما ساعت 09:00 است البته باید از 15 تا 20 دقیقه قبل خود را به آنجا برسانید.

آدرس برج گالاتا استانبول

ترکیه، استانبول، بی اوغلو، برج گالاتا، برکت زاده

Address: Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

نحوه دستیابی به برج گالاتا

برج گالاتا میان 2 محله گالاتا و کاراکوی (قسمت اروپایی استانبول) قرار دارد.

اگرچه می توان با خودروی شخصی یا کرایه ای خود را به برج گالاتا رساند اما باید بدانید که به علت شلوغی برای جای پارک به مشکل برمی خورید و به سختی می توانید یک پارکینگ خالی در نزدیکی برج گالاتا پیدا کنید بنابراین بهترین گزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

به وسیله تراموا: شما می توانید خط T1 باغجیلار- کاباتاش را سوار شوید و در ایستگاه کاراکوی که نزدیک ترین ایستگاه به برج گالاتا است پیاده شوید.

اگر در منطقه سلطان احمد هستید از ایستگاه سلطان احمد تراموای خط باغچیلار- کاباتاش را سوار شوید و در ایستگاه کاراکوی پیاده شوید و با پیمودن مسافت کوتاهی خود را به برج برسانید.

به وسیله فونیکولار (قطار کابلی): اگر در نزدیکی میدان تکسیم اقامت دارید می توانید با سوار شدن خط Tunel-F2 در ایستگاه کاراکوی پیاده شوید و چند قدمی پیاده روی کنید.

یا خود را به انتهای خیابان استقلال، برسانید و در میدان تونل از خیابان گالیپ دده Galip Dede به سمت پایین بروید.

به وسیله فری: اگر قصد دارید از قسمت آسیایی استانبول خود را به برج گالاتا برسانید باید فری هایی که به سمت کاراکوی حرکت می کنند را سوار شوید و پس از رسیدن به اسکله با طی کردن مسافتی کوتاه برج گالاتا را ببینید.

پیام بگذارید