معرفی تعدادی از بهترین رستوران های استانبول

17 ژانویه 2022
0 نظر
بهترین رستوران های استانبول

معرفی تعدادی از بهترین رستوران های استانبول

استانبول شهری شلوغ و پر جنب و جوش است. این شهر زیبا، مدرن و تاریخی مقصد نهایی گردشگران زیادی است. به همین دلیل در گوشه و کنارش رستوران‌های زیادی دیده می­‌شود.

پیدا کردن رستوران خوب در شهر بزرگ استانبول زمان زیادی می­‌خواهد. مخصوصاً که زمان سفر کوتاه است و امکان سر زدن به تمام رستوران‌ها و بررسی امکانات آن‌ها عملاً غیرممکن.

برای اینکه کارتان را راحت کنیم، در این مقاله بهترین رستوران‌ های استانبول را از نگاه سایر گردشگران معرفی کرده‌ایم. با خواندن این راهنما می‌توانید با بعضی از معروفترین رستوران‌ های استانبول آشنا شوید. اگر قصد سفر به این شهر را دارید، مقاله‌های زیر را هم بخوانید.

بهترین رستوران‌های محلی و بین المللی ترکیه

غذاهای محلی برای توریست‌های غذا مانند یک اکسیر شفابخش هستند. به همین دلیل است که غذاهای محلی و سنتی استانبول با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه می‌شوند. انواع کباب‌ها و مزه‌ها را می‌توانید در رستوران‌های محلی امتحان کنید.

رستوران‌های بین المللی ترکیه نیز از رستوران‌های محلی عقب نمانده‌اند. این رستوران‌ها غذای بین المللی را با حفظ طعم و مزه اصلی ارائه می‌کنند.

1- رستوران لوکانتا مایا

مایا لوکانتا
مایا لوکانتا

اگر صف طولانی در جلوی یک رستوران دیدید، شک نکنید که به‌احتمال زیاد آن رستوران، رستوران لوکانتا مایا است. این رستوران توسط سرآشپز معروف دیدم شنول اداره می‌شود. در این رستوران غذاهای جدید ترکی و غذاهای مخصوص فصلی ارائه می‌شود.

رسپی‌هایی که در لوکانتا مایا استفاده می‌شود خاص و پرطرفدار هستند. مهمان‌های رستوران علاقه‌مند بودند که دستور تهیه برخی از غذاهای رستوران لوکانتا مایا را بدانند. چه غذاهایی؟ مجوش و زوکینی فریترز.

استقبال از دستور پخت این دو غذا به‌اندازه‌ای بود که شنول طرز تهیه آن‌ها را روی آینه رستوران نوشت. این روزها شهرت رستوران لوکانتا مایا به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول در کل این شهر به گوش می‌رسد.

این رستوران در خیابان کمانکش استانبول قرار گرفته.

ساعت‌های کاری رستوران

. سه‌شنبه تا یکشنبه از 12 ظهر تا 5 عصر و 7 عصر تا 1 شب
. دوشنبه‌ها تنها وعده ناهار

مایا لوکانتا
مایا لوکانتا

2- رستوران دوگا بالیک

در تنگه بسفر و در اسکله‌ای که از دوران امپراتوری عثمانی به جای مانده، یک رستوران کوچک و خاص به نام رستوران دوگا بالیک دیده می‌شود. این رستوران در سایه یک قلعه باقی مانده از قرون وسطی قرار دارد.

رستوران دوگا بالیک اسکله روی آب قرار گرفته و چشم انداز زیبایی دارد. موقع غذا خوردن در این رستوران می‌توانید منظره جذاب غروب خورشید روی دریا را تماشا کنید.

رستوران دوگا بالیک
رستوران دوگا بالیک

سرو غذا در رستوران دوگا بالیک آداب خاصی دارد. کارکنان این رستوران طبق رسمی که برای سرو غذاهای ترکیه استانبول وجود دارد، ابتدا یک پیش‌غذای سرد برای مهمانان می‌آورند. سپس یک پیش‌غذای گرم سرو می‌شود و در انتهای غذای اصلی ارائه می‌شود.

اگر به غذاهای دریایی علاقه‌مند هستید، این رستوران می‌تواند یک انتخاب مناسب برایتان باشد. رستوران دوگا بالیک به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول در بین توریست‌ها شناخته می‌شود.

ساعت‌های کاری رستوران دوگا بالیک استانبول

. همه‌روزه از 12 ظهر تا نیمه‌شب

رستوران بالیک
رستوران بالیک

3- رستوران لاموئت یا مرغ دریایی استانبول

کسانی که سفر به استانبول را برای چندمین بار است تجربه می‌کنند، به‌احتمال زیاد نام رستوران لاموئت به گوششان آشنا است. چه چیزی سبب شده که این رستوران به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول به شهرت برسد؟

انتخاب مواد اولیه تازه و باکیفت یکی از مواردی است که باعث شده نام رستوران لاموئت بر سر زبان‌ها بیفتد. دلیل دیگر شهرت این رستوران، چشم‌اندازی است که دارد. موقع غذا خوردن در رستوران لاموئت می‌توانید منظره شهر قدیمی استانبول را تماشا کنید.

رستوران لاموئت (مرغ دریایی)
رستوران لاموئت (مرغ دریایی)

دو سرآشپز جوان این رستوران، غذاهایی جذاب با طعم متفاوت آماده می‌کنند. اگر در سفر استانبول به این رستوران سری زدید، خوردن خوراک جگر لذیذ آن را از دست ندهید. دسر پاناکوتا با ماست یکی دیگر از خوراکی‌های خاصی است که در رستوران لموئت سرو می‌شود.

این رستوران در بی اوغلو توم توم سوئیت واقع شده.
ساعت‌های کاری رستوران لموئت استانبول

. دوشنبه تا شنبه 6:30 صبح تا 11 شب

رستوران لاموئت
رستوران لاموئت

4- رستوران فیش ( ماهی )

در میانه تنگه بسفر درست در نزدیکی کوروچشمه جزیره‌ای تنها و دورافتاده وجود دارد. جزیره کوچک گالاتاسرای برخلاف آنچه نشان می‌دهد، ساکت و خالی از سکنه نیست. یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول به نام رستوران فیش در این جزیره قرار دارد. این رستوران توسط مالکین 360 افتتاح شده است.

در رستوران فیش همین‌طور که از نامش پیداست غذاهای دریایی مختلف سرو می‌شود. در منوی غذایی این رستوران می‌توانید انواع ماهی تازه را ببینید. اگر علاقه‌مند هستید طعم انواع ماهی را امتحان کنید، رستوران فیش برایتان یک گزینه جذاب خواهد بود.

. ساعت‌های کاری رستوران همه‌روزه از 12 ظهر تا نیمه‌شب است.

رستوران ماهی
رستوران ماهی

5- رستوران ایکس استانبول

شنیدن نام رستوران ایکس می‌تواند شروعی برای یک ماجراجویی جذاب باشد. این رستوران در بالای یک ساختمان قدیمی 90 ساله بازسازی‌شده قرار دارد. منظره بی‌نظیری که رستوران ایکس دارد در شهرتش به‌عنوان یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول بی‌تأثیر نبوده. موقع غروب خورشید می‌توانید شاخ طلایی که در امتداد دریای مرمره به وجود آمده را از رستوران ایکس تماشا کنید.

رستوران ایکس
رستوران ایکس

در طراحی داخلی رستوران ایکس هم از وسایل سنتی استفاده شده و هم از وسایل مدرن. حتی غذاهای این رستوران هم دو دسته محلی و امروزی هستند. پیتزایی که درون کوره آجری پخته می‌شود از غذاهای محبوب این رستوران است. درون منوی رستوران ایکس می‌توانید انواع غذاهای مدیترانه‌ای را نیز ببینید.

رستوران ایکس در بالای ساختمان دنیز پالاس یا سی پالاس قرار گرفته.
ساعت‌های کاری رستوران همه‌روزه از 12 ظهر تا یک 1 بعد از نیمه‌شب است.

رستوران-ایکس
رستوران-ایکس

6- رستوران میکلا استانبول

غذا خوردن در فضای باز لذت دیگری دارد و رستوران‌دارهای استانبول به این موضوع توجه ویژه‌ای نشان داده‌اند. رستوران میکلا که یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول است در بالای پشت‌بام هتل مرمرا با 20 طبقه قرار دارد.

سرآشپزی که رستوران میکلا را اداره می‌کند دارای ملیتی ترکیه‌ای _ سوئیسی است. به همین دلیل در منوی غذای این رستوران هم غذاهای ترکیه‌ای دیده می‌شود و غذاهای متعلق به اسکاندیناوی.

رستوران میکلا
رستوران میکلا

در این رستوران می‌توانید استانبول را زیر پاهایتان احساس کنید و گوشت برده دودی شده با چوب گیلاس بخورید. اگر می‌خواهید ساعت‌های بیشتری در این رستوران سپری کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم پنیر شرقی و نوشیدنی‌های محلی ترکیه را سفارش دهید.

. رستوران میکرا استانبول در بالای هتل لوکس مرمرا قرار گرفته است.
. ساعت‌های کاری رستوران دوشنبه تا شنبه از ساعت 6 عصر تا 11:30 شب است.

رستوران میکا
رستوران میکا

بهترین رستوران‌های ایرانی استانبول

غذاهای سنتی ایرانی طرفداران زیادی دارند. همین موضوع سبب شده که پای رستوران‌های ایرانی به استانبول هم باز شود. البته سفرهای متعدد ایرانی‌ها به ترکیه و استانبول در افتتاح این رستوران‌ها بی‌تأثیر نیست.

هر رستوران ایرانی در استانبول دستور پخت اصیل را برای غذاهای سنتی استفاده می‌کند تا مهمانان را راضی نگه دارد.

نکته جالب توجه درباره رستوران‌های ایرانی سرو غذای حلال در آن‌ها است. همچنین رستوران‌های ایرانی ازرستوران ‌های ارزان استانبول هستند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنید به سراغ این رستوران‌ها بروید.

1- رستوران ریحون استانبول

گشت زنی در میدان تکسیم یکی از تفریح مورد علاقه توریست‌ها در استانبول است. پس از گشت زنی با خوردن یک غذای ناب ایرانی چطورید؟ رستوران ریحون درست خیابان استقلال و در میدان تکسیم استانبول قرار دارد.

رستوران ریحون به‌عنوان یک رستوران ایرانی استانبول، غذای اصیل را ارائه می‌کند. هوس کباب بختیاری کرده‌اید یا قورمه سبزی؟ هر دو این غذاها را می‌توانید در رستوران ریحون سفارش دهید.

نکته جالب توجه رستوران ریحون، قاب عکس‌هایی ایرانی است که روی دیوارهای آن نصب شده‌اند. این طراحی خاص و متفاوت، محیط را صمیمانه‌تر نشان می­دهد.

. این رستوران در میدان تکسیم استانبول قرار گرفته است.
. ساعت‌های کاری رستوران همه‌روزه 12 ظهر تا 11 شب است.

رستوران ریحون
رستوران ریحون

2- رستوران شهرزاد استانبول

جنب و جوش و شلوغی میدان تکسیم توریست‌های زیادی را به‌طرف مرکز استانبول جذب می‌کند. اگر مسیرتان به میدان تکسیم خورد، پیشنهاد می‌کنیم سری به رستوران ایرانی شهرزاد بزنید.

در این رستوران غذاهای سنتی ایرانی مانند کتلت، کشک بادمجان کباب‌های متنوع و انواع خورشت‌ها سرو می‌شود. فضای دنج رستوران شهرزاد و طعم بی‌نظیر غذاهایش، سفر به استانبول را برایتان خاطره انگیزخواهد کرد.

. این رستوران در میدان تکسیم استانبول قرار گرفته.
. ساعت‌های کاری رستوران شنبه و یکشنبه 9 تا 12 شب و دوشنبه تا جمعه 9 تا 11 شب است.

رستوران شهرزاد استانبول
رستوران شهرزاد استانبول

3- رستوران زعفران استانبول

زعفران به‌عنوان یکی از رستوران ‌های خوب در استانبول شناخته می‌­شود. این رستوران با دسرهایش به شهرت رسیده است. زعفران هم کارکنانی ایرانی و ترک دارد و هم غذاهای با دو منوی ایرانی و ترکی ارائه می‌کند.

دسرهایی که در رستوران زعفران سرو می‌شوند طعمی متفاوت و بی‌نظیر دارند. دسر خوشمزه خودتان را می‌توانید در فضای باز این رستوران نوش جان کنید.

راستی…
در زعفران اینترنت رایگان وایفای نیز وجود دارد. با وجود این گزینه، بی­شک زعفران را می­توان یکی از بهترین رستوران‌ های استانبول در نظر گرفت.

. محل رستوران در منطقه فاتح قرار گرفته.
. ساعت‌های کاری رستوران همه‌روزه 7 صبح تا 12 شب است.

رستوران زعفران
رستوران زعفران

و در آخر

هر رستوران برای جلب توجه مهمان‌ها امکانات خاصی را در نظر می‌گیرد. برخی از رستوران‌ها فضای پشت‌بام را برای کسب و کارشان در نظر گرفته‌اند و برخی دیگر محیطی دور از شهر را. اگر توریست استانبول بوده‌اید یا درباره رستوران‌های این شهر چیزی شنیده‌اید، خوشحال می‌شویم تجربه‌ای که دارید را به ما انتقال دهید.

پیام بگذارید