چند جاذبه خاص و تفریح در استانبول که باید امتحان کرد

15 ژانویه 2022
0 نظر
تفریح در استانبول

چند جاذبه خاص و تفریح در استانبول که باید امتحان کرد

اگر دوست دارید جاذبه‌هایی خاص را در استانبول ببینید و از تفریحات متفاوتی لذت ببرید، این چند جاذبه جالب را از دست ندهید.

استانبول
استانبول

استانبول شهری زیبا و شلوغ است. پر از جاذبه‌های گردشگری ، تاریخی و مدرن. ترکیبی از گذشته و حال که هنوز هم به رشد و پیشرفت خود ادامه می‌دهد. تنوع جاذبه‌ها در استانبول باعث شده که شهری محبوب برای گردشگران سراسر دنیا باشد و سالانه تعداد زیادی تور استابول برگزار شود. اگر زیاد به استانبول و ترکیه سفر می‌کنید، یا دوست دارید تفریحاتی متفاوت و خاص داشته باشید، در ادامه چند مورد از این تفریحات را معرفی می‌کنیم.

خانه سابق تروتسکی در بویوک آدا

خانه تتروسکی
خانه تتروسکی

لئون تروتسکی انقلابی بلشویک و متفکر مارکسیست اهل روسیه بود. به‌خاطر کشمکش‌هایی که در دهه‌ ۱۹۲۰ میان تروتسکی و استالین، بر سر قدرت و نحوه اداره حکومت، وجود داشت، تروتسکی از حزب کمونیست روسیه اخراج و از اتحاد شوروی تبعید شد. او بین سال‌های ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۳ در استانبول در یک عمارت زیبا زندگی می‌کرد. اینجا همان خانه‌ای است که در آن اتوبیوگرافی خود را با نام تاریخ انقلاب روسیه نوشت.

قایق‌رانی روئینگ در خلیج شاخ طلایی

خلیج شاخ طلایی
خلیج شاخ طلایی

خلیج شاخ طلایی یکی از جاذبه‌ها و محله‌های نمادین استانبول است. قایق‌رانی در این خلیج دیدنی، یکی از بهترین و خاص‌ترین تجربه‌های سفر شما خواهد بود. تورهای روئینگ صبح زود در خلیج شاخ طلایی برپا می‌شود. این تورها مربی حرفه‌ای دارد و اگر مبتدی هم باشید می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. خلیج شاخ طلایی به این دلیل این‌گونه نام‌گذاری شده است که در غروب خورشید به‌مدت چند دقیقه خلیج به رنگ طلایی تغییر می‌کند و اگر این خلیج را از بالا نظاره کنید به‌شکل شاخ گاو است.

قدم زدن در کنار دیوارهای قدیمی شهر

دیوار های قدیمی
دیوار های قدیمی

قدمت این دیوارهای قدیمی به دوران امپراتوری بیزانس برمی‌گردد. این دیواره‌های دفاعی بیزانسی تا به امروز پابرجا باقی مانده‌اند. مسیر حرکت خود را می‌توانید از قلعه یدیکوله شروع کنید تا به طرف دیگر شهر برسید. قلعه یدیکوله یک قلعه تاریخی در استانبول است و در محله فاتح قرار دارد. این بنا در سال ۱۴۵۸ ساخته شده است.

گشت و گذار در استانبول با موتورسیکلت‌های قدیمی

گردش با موتور
گردش با موتور

اگر از علاقه‌مندان به موتورهای قدیمی هستید، در استانبول می‌توانید در تورهای جذاب و جالب موتورسواری شرکت کنید. تورهای متعددی برای موتورسواری در استانبول با موتورهای قدیمی و نوستالژیک برپا می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. البته باید لباس و کلاه مخصوص بپوشید که در اختیارتان قرار می‌گیرد.

تماشای هنر خیابانی در بخش آسیایی استانبول

هنر خیابانی استانبول
هنر خیابانی استانبول

فستیوال نقاشی دیواری استانبول محله‌ Yeldeğirmeni را به یک گالری هنری بزرگ و روباز تبدیل کرده است. در این محله می‌توانید نقاشی‌های دیواری کشیده شده توسط هنرمندان داخلی و بین‌المللی را ببینید که در گوشه و کنار آن، خودنمایی می‌کنند.

مسجد جامع Sancaklar

مسجد سنکاکلار
مسجد سنکاکلار

این مسجد یک شاهکار واقعی در معماری مدرن است. معماری این مسجد بسیار جذاب و دیدنی است و حتی مناره آن نیز مدرن است.

سر زدن به حمام‌های سنتی

حمام علی پاشا
حمام علی پاشا

یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین تجربه‌هایی که می‌توانید در تور ترکیه داشته باشید، سر زدن به حمام‌های سنتی استانبول است. در این حمام‌ها می‌توانید هم‌زمان با تمیز کردن خودتان و ماساژ، سبک زندگی سنتی در ترکیه را ببینید

گشت و گذار در ساحل در جزیره Burgazada

جزیره بورگازادا
جزیره بورگازادا

جزیره Burgazada یکی از کمتر شناخته‌شده‌ترین جزایر ترکیه است. این منطقه فرصت خوبی برای گشت و گذار در ساحل و لذت بردن از تفریحات ساحلی است. اگر آب به‌اندازه کافی گرم باشد، می‌توانید از شنا کردن نیز لذت ببرید. در مسیر رسیدن به ساحل از دیدن کلیساهای قدیمی پنهان شده در پوشش گیاهی سرسبز و انبوه، لذت خواهید برد. برای اینکه به این جزیره برسید می‌توانید از فرابرها استفاده کنید. قبل از راه افتادن، حتما برنامه فرابر را چک کنید. (مشاهده روی نقشه)

چیدن قارچ در جنگل بلگراد

جنگل بلگارد
جنگل بلگارد

یکی از مقصدهای عالی برای فرار از شلوغی استانبول و گشت و گذار در دل طبیعت، جنگل بلگراد است. این جنگل فرصت خوبی برای چیدن قارچ خوراکی است. یک متخصص قارچ در فصل رویش قارچ تورهای مخصوصی به‌طور مرتب برگزار می‌کند که می‌توانید در آن شرکت کنید و قارچ بچینید.

اگر تاکنون از این جاذبه‌های کمترشناخته شده استانبول بازدید کرده‌اید، تجربیات خود را با ترکیه پلاس در میان بگذارید.

پیام بگذارید