منطقه ساحلی و جذاب بیوک چکمجه 

20 سپتامبر 2022
0 نظر

منطقه ساحلی و جذاب بیوک چکمجه

در زبان ترکی بیوک چکمجه یعنی کشوی بزرگ ،درجنوب غربی استانبول دوتا دریاچه است که در فاصله کمی از هم قرار دارندبه اسم بیوکچکمجه وکوچوک چکمجه ،این دو دریاچه مثل دوتا کشو از بدنه استانبول بیرون کشیده شده اند

یکی کوچک و یکی بزرگ،برای همین دریاچه بزرگ رو بیوک چکمجه و دریاچه کوچک رو کوچوک چکمجه نامیده اند.

 اسکله بزرگ بویوک چکمجه یکی از مناطق بخش اروپایی استانبول است که در جنوب غربی این بخش واقع شده است. بویوک چکمجه از جنوب دارای نوار ساحلی با دریای مرمره است.

منطقه بیوک چکمجه با داشتن طبیعت زیبا، دارا بودن ساحل طولانی با دریای مرمره و واقع شدن دریاچه بویوک چکمجه در آن، بیشتر در فصل تابستان مورد استقبال بازدیدکنندگان است.

در این منطقه ساحل مارینا و اسکله و سواحل معمار سینان، بیوک چکمجه و پارک تفریحی در فصول گرم، پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر شهر استانبول و ترکیه می باشد.

قایق سواری و پیاده روی در فضای سبز این منطقه و وجود کافه رستوران های متعدد کنار دریاچه حال و هوای بسیار قشنگی جهت بازدیدکنندگان و ساکنین آن ایجاد کرده است.

وجاذبه های تاریخی منطقه بیوک چکمجه نیز دیدنی است

بلندترین برج تلویزیون ترکیه سومین برج تلویزیونی بلند اروپا، دراین منطقه وجود دارد. این منطقه همچنین میزبان نمایشگاه تویاپ استانبول،بزرگترین نمایشگاه در ترکیه است که این امر سبب شده در سراسر سال تعداد زیادی از مراجعین نمایشگاههای مختلف ازاین منطقه بازدید نمایند.

جشنواره فرهنگ و هنر بویوکچکمجه، به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های بزرگ جهان هر ساله دراین محل برگزار می گردد.

منطقه بیوک چکمجه استانبول یکی از مناطقی است که در سال های اخیر تغییرات مناسبی در امر زیرساخت و مسکن داشته است ومنطقه در حال نوسازی وبازسازی با معماری مدرن و امروزی میباشد و ارائه دهنده یک فضای اقامتی آرام و دنج با منظره دریاچه و دریا گردیده است و سکونت در این منطقه گزینه ای ایده آل برای افرادی است که خواهان زندگی به دور از شلوغی و هیاهو مرکز شهر می باشند.

 بسیاری از شرکت های ساختمانی ترکیه در این منطقه به احداث پروژه های مسکونی و تجاری پرداخته اند وخیلی ها اخیرا دراین منطقه به سرمايه گذاری وخرید ملک تمایل پیدا کرده اند و

 از لحاظ حمل و نقل عمومی، عبور بزرگراه های TEM و D100 و E5 از منطقه بویوک چکمجه و دارا بودن اسکله های مسافرتی سبب شده تا خدمات منظم متروبوس و اتوبوس های عمومی و خصوصی و اتوبوس های دریایی در این منطقه وجود داشته باشند.واین منطقه همچنین از امکاناتی مثل مدارس و دانشگاهها و بیمارستان‌های خصوصی و دولتی وهتل 5 ستاره و مراکز خرید و…برخوردار است

پیام بگذارید