معرفی منطقه فاتح استانبول

8 نوامبر 2021
0 نظر
معرفی منطقه فاتح استانبول - ترکیه پلاس

معرفی منطقه فاتح استانبول

همراهان عزیز ترکیه پلاس سلام، امیدوارم حالتون عالی باشه. در این مقاله قصد داریم به معرفی منطقه فاتح استانبول بپردازیم، لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. فاتح faith یکی از مهمترین و مشهورترین مناطق شهر استانبول  می باشد، این منطقه در جوار تنگه بسفر قرار دارد.

منطقه فاتح در بخش اروپایی شهر استانبول واقع شده، برای افرادی که این موضوع را نمی دانند باید بگویم که استانبول به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می شود به این معنا که برخی از بخشهایش در قاره اروپا و بخش دیگری از آن در قاره آسیا واقع شده است.

در حقیقت در شهر استانبول 57 منطقه وجود دارد که فاتح یکی از مناطق آنهاست.

پل معروف گلدن هورن در شمال منطقه فاتح و دریای مرمره در جنوب و تنگه بسفر در شرق و دیوارهای قسطنطنیه یا همان دیوارهای کُنستانتینوپول در غرب این منطقه واقع شده است و آن را دیدنی و مورد توجه توریست ها قرار می دهد.

خصوصیات ویژه منطقه فاتح استانبول - ترکیه پلاس
خصوصیات ویژه منطقه فاتح استانبول – ترکیه پلاس

خصوصیات ویژه منطقه فاتح استانبول

این منطقه به خاطر دسترسی خوب به سایر مناطق استانبول و وجود هتل های متعدد در آن نزد گردشگران ایرانی محبوب شده است.

امروزه بسیاری از ایرانی هایی که به استانبول مهاجرت کرده اند در این منطقه ساکن هستند.

مساحت این منطقه 13.08 کیلومتر مربع می باشد از دیگر ویژگی هایی که منطقه فاتح استانبول را با آن می شناسند، قدمت و تاریخی بودن این منطقه است.

اهمیت منطقه فاتح استانبول برای مردم

این منطقه تنها مورد توجه گردشگران خارجی قرار نمی گیرد بلکه در میان ساکنان استانبول نیز حائز اهمیت است و همین موضوع آن را به یکی از پررفت و آمدترین مناطق استانبول تبدیل کرد.

علاوه بر بحث حمل و نقل عمومی بسیار خوب در منطقه فاتح استانبول، نکته ای که سبب حضور مردم ترکیه در این منطقه می شود وجود برخی ادارات مهم در این منطقه است.

دفتر فرمانداری، دفتر مرکزی پلیس و شهرداری و دفتر امور مالیاتی استانبول و دانشگاه استانبول در منطقه فاتح استانبول قرار دارد.

وضعیت امروز منطقه فاتح استانبول

در حال حاضر منطقه فاتح استانبول را به چند محله تقسیم می کنند که مهمترین آنها عبارت اند از:

آکسارای Aksaray و فیندیکزاده Fındıkzade و چاپا Çapa و وطن کاداسی Vatan Caddesi و امینونو Eminönü.

علت اصلی افزایش جمعیت منطقه اصلی وجود دانشگاه استانبول در این شهر بود که در سال 1453 میلادی افتتاح شده بود و کم کم به شهرت رسید.

در حال حاضر وجود سالن های تئاتر، بناهای تاریخی و بازارها و فروشگاه های لباس سبب شده اند که این منطقه همواره یکی از شلوغ ترین مناطق شهر استانبول باشد.

وسایل نقله عمومی در فاتح استانبول

وجود انواع وسایل نقلیه عمومی در منطقه فاتح استانبول مهمترین ویژگی این منطقه برای گردشگران و شهروندان می باشد.

همچنان همراهم بمانید تا وسایل نقلیه این منطقه را معرفی کنم.

مترو در منطقه فاتح

یکی از بهترین وسایل نقلیه عمومی که می توانید در این منطقه از استانبول از آن استفاده کنید مترو است.

لاین M1 متروی استانبول در فاتح ایستگاه دارد به این ایستگاه امنیت-فاتح Emniyet—Fatih نیز گفته می شود.

ایستگاه هایی چون آکسارای، اولوباتلی، بایرام پاشا، ساگمالچیلار، مرمرای و کوکاتپه نیز در فاتح می باشند.
استفاده از مترو در این منطقه هم با سرعت معمولی شما را به مقصد می رساند و هم قیمتی متوسط دارد اگر به مطلب راهنمای متروی استانبول مراجعه کنید قیمت مترو و مسیرها را کاملا توضیح دادم.

تاکسی در منطقه فاتح

استفاده از تاکسی در استانبول و منطقه فاتح را فقط به افرادی توصیه می کنم که وسایل زیادی دارند و یا کهنسال و ناتوان جسمی دارند و یا این که برای رسیدن به مقصد عجله دارند در غیر این صورت بهتر است از سایر وسایل نقلیه استفاده کنید زیرا تاکسی هم گران است و هم امکان ماندن در ترافیک وجود دارد.
برای مثال اگر بخواهید از ایستگاه امنیت-فاتح به میدان تکسیم بروید و از تاکسی استفاده کنید باید حدود 18 تا 23 لیر برای این مسیر یک طرفه در نظر بگیرید.

ترام یا تراموا در فاتح استانبول

ترام ارزان ترین وسیله نقلیه عمومی در استانبول است اما به نسبت تاکسی، مترو و… سرعت کمتری دارد.

اگر مسیر امنیت-فاتح به میدان تقسیم را بخواهید با ترام طی کنید حدود 2 تا 3 لیر هزینه خواهید کرد که به نسبت تاکسی بسیار ارزان تر است. ایستگاه های مرمره-ینی کاپی، وزنه چیلر، امین اونو و مرمره-سیرکسی ایستاسیونو در منطقه فاتح استانبول قرار دارند.

پیام بگذارید