معرفی منطقه گالاتا استانبول

13 نوامبر 2021
0 نظر
معرفی منطقه گالاتا استانبول - ترکیه پلاس

معرفی منطقه گالاتا استانبول

دوستان و همراهان عزیز ترکیه پلاس سلام امیدواریم حالتون عالی باشه، در این پست سعی داریم به معرفی منطقه گالاتای استانبول بپردازیم،لطفا با ما با معرفی این منطقه زیبا در شهر استانبول همراه باشید.

محله گالاتا استانبول (Galata) بخشی از یک منطقه بزرگتر به نام بی اغلو (Beyoğlu) است که به طور مشخصی توسط برج تاریخی گالاتا شناخته می شود.

برج تاریخی ای که منظره آن را از میان خیابان های سنگفرش شده و ساختمان های نئوکلاسیک می توان دید.

خیابان گالیپ دده (Galip Dede) را طی کنید تا به میدان برج گالاتا برسید و حتما به خیابان سردار اکرام (Serdar-ı Ekrem) هم سر بزنید و از مغازه های جالب این خیابان لذت ببرید.

منشا نام گذاری منطقه گالاتا

در مورد منشأ نام گالاتا، چندین نظریه وجود دارد.

یونانیان بر این باورند که این نام یا از Galatai (به معنی “گال ها”) گرفته شده است.

زیرا تصور می شد که قبیله سلتی گول ها (غلاطیان) در طول دوره هلنیستی قبل از سکونت در گالاتیا در آناتولی مرکزی در اینجا اردو زده اند.

نظریه دیگر بر این باور است که نام این منطقه از گالاتاس (به معنای «شیرخوار») گرفته شده است، زیرا این منطقه در دوره قرون وسطی اولیه (بیزانس) توسط چوپانان برای چرا استفاده می شد.

تاریخچه محله گالاتا

این منطقه در سال 425 پس از میلاد، به عنوان منطقه سیزدهم به بخشی جدایی ناپذیر از شهر تبدیل شده‌بود.

طبق گزارش Notitia، این ساختمان دارای حمام‌های عمومی و انجمنی بود که امپراتور هونوریوس (395–423) ساخته‌بود، یک تئاتر، یک خیابان رواق‌دار و 435 عمارت در این محله وجودداشت.

همچنین این احتمال وجوددارد که این شهرک در قرن پنجم توسط دیوارهایی محصور شده‌باشد.

سیکای در زمان ژوستینیانوس اول (۵۲۷-۵۶۵)، که آن را به یوستینیوپلیس تغییر نام داد، حقوق کامل شهر را دریافت کرد، اما جمعیت و وسعت آن در آن زمان کاهش یافت و احتمالاً در قرن هفتم کاملاً متروکه شد.

صبحانه در کافه پرایوتو معروف - ترکیه پلاس
صبحانه در کافه پرایوتو معروف – ترکیه پلاس

صبحانه در کافه پرایوتو معروف

قطعا یکی از بهترین مکان ها در استانبول برای لذت بردن از یک صبحانه کامل ترکی، کافه پرایوتو (Privato Cafe) است که درست در سمت راست خیابان شلوغ گالیپ دده که به خاطر مغازه های فروش تجهیزات موسیقی معروف است قرار گرفته است.

صبحانه روستایی این کافه دنج تمام چیزهای کلاسیک را دارد و شامل انواع پنیرهای ترکی، مرباها و شیرینی ها و همینطور خامه، عسل، سالاد گوجه و خیار، تخم مرغ و مقداری چای تازه دم کشیده ترکی است.

دیدن منظره شهر را از برج گالاتا

برج سنگی قرون وسطایی که در سال 1348 توسط ژنئوس ساخته شد و در سال 1717 توسط عثمانی ها به منظور آتش سوزی در شهر مورد استفاده قرار گرفت، برج گالاتا مهمترین مکان تاریخی محله گالاتا استانبول است. 

در صف بایستید و سپس پله ها را بالا بروید تا به بالای برج برسید، جایی که شما نمای 360 درجه ای از استانبول خواهید داشت. حواستان باشد که دوربین خود را همراهتان ببرید.

ناهار در کافه ماورا - ترکیه پلاس
ناهار در کافه ماورا – ترکیه پلاس

ناهار در کافه ماورا

یکی از بهترین کافه ها کافه ماورا (Mavra) در خیابان سردار اکرام محله گالاتا استانبول است.

با مردم محلی در کافه صحبت کنید تا داستان هایی از استانبول برای شما تعریف کنند.

ناهار خود را در ماورا بخورید.

سالادها، پاستاها و گوشت های گریل شده این کافه عالی هستند.

گوش دادن به موسیقی جاز در ناردیس

ناردیس (Nardis) یکی از بهترین کلاب های جاز در شهر است که در یکی از خیابان های پر پیچ و خم در اطراف برج گالاتا واقع شده است. 

بعد از یک روز گشت و گذار در این محله، می توانید در این بار یک نوشیدنی سفارش دهید و از موسیقی جاز برخی از با استعداد ترین نوازندگان کشور لذت ببرید.

پیام بگذارید